Зустріч з ліквідаторами

2019-05-02

/Files/images/Захід.jpg

ЗУСТРІЧ З ЛІКВІДАТОРАМИ

На Ріпкинщині проживає понад 13 тисяч постраждалих громадян внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, з них 260 — ліквідатори.
Напередодні 33-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС вчора, 24 квітня, на базі Ріпкинської районної бібліотеки керівники району зустрілися з людьми, які стали на захист країни та постраждали від невидимого ворога.
— Ця трагедія поставила перед нашою державою та людством загалом величезну кількість проблем. Краще за вас ніхто не знає, які випробування випали на вашу долю в Чорнобилі, і які випробування ви проходите щодня ось уже 33 роки. Адже ціною перемоги стало втрачене здоров’я і тяжкі спогади, які непідвладні часу, — зазначив голова райдержадміністрації Геннадій Поляк, звертаючись до ліквідаторів та постраждалих.
Він зауважив, що в районі ефективно реалізується низка державних програм, спрямованих на виплату компенсацій, допомог, пільгових пенсій, організацію оздоровлення, медичне забезпечення зазначених категорій громадян.
- Ми не маємо жодного права забувати про Чорнобильську трагедію. Наш спільний обов’язок — не залишати ліквідаторів і всіх громадян, які постраждали від наслідків цієї страшної аварії, на самоті зі своїми проблемами. Ці люди завжди повинні бути оточені увагою і турботою, а проблеми, що виникають, своєчасно вирішуватися, — наголосив Геннадій Поляк та вручив ліквідаторам відзнаки райдержадміністрації.
У заході також взяли участь голова районної ради Роман Шупель, секретар Ріпкинської селищної ради Людмила Литвинюк, керівники районних закладів та установ, які безпосередньо обслуговують чорнобильців, ліквідатори та представники Ріпкинської районної організації Чернігівського обласного відділення Українського національного фонду допомоги інвалідам Чорнобиля.
Під час зустрічі обговорили питання соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме про надання пільг та проведення оздоровлення, про медичне обслуговування чорнобильців, урядову програму «Доступні ліки».

ПРО ЗДОРОВ’Я ТРЕБА ЗНАТИ,

ПРО ЗДОРОВ’Я ТРЕБА ДБАТИ

(година здоров’я)

«Буде здоров’я - решта все, додасться», - так звучить цей вислів, оснований на багатовікових спостереженнях. І дійсно, наявність або відсутність у людини цього найціннішого стану, докорінно визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення. Здоров’я - це справжнє багатство, наявність якого ми інколи ігноруємо. Саме тому щорічно 7 квітня відзначається міжнародний святковий день, спрямований на залучення широкої громадської уваги до проблем і питань здоров’я - Всесвітній день здоров’я. Дата святкування Всесвітнього дня здоров’я приурочена дню створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, відомої нам під абревіатурою «ВООЗ».

Напередодні цього свята в читальному залі районної бібліотеки для дорослих відбулась година здоров’я «Про здоров’я треба знати, про здоров’я треба дбати». Ведуча, бібліотекар читального залу Алевтина Жагловська, розпочала захід такими чудовими віршованими рядками:

Усе в житті піде чудово,

Якщо будеш ти здоровий:

І духовно, і фізично.

Будеш людям симпатичний.

То ж розумного навчайся,

а шкідливого цурайся.

До читального залу районної бібліотекина годину здоров’я завітала Яна Вікторівна Лемішко – лікар-педіатр Ріпкинської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Цікавою і повчальною для учнів старших класів ЗОШ І-ІІІ ст. №2 була її розповідь про важливі речі в житті кожної людини, а саме, як зробити свій організм здоровим. Учні дізналися, як треба правильно будувати свій розпорядок дня, які продукти і в якій кількості необхідно вживати в їжу, яку роль в житті людини відіграє гігієна, як правильно відпочивати від розумової та емоційної перенапруги, чим шкідливі комп’ютери і мобільні телефони та багато іншої корисної інформації.

Продовженням заходу стала бліц-вікторина «Молодь обирає здоров’я» та ознайомлення з виставкою літератури «Не шкодь своєму здоров’ю», на якій представлені матеріали про здоровий спосіб життя, руйнівну дію на організм людини шкідливих звичок, лікувальну фізкультуру, тощо.

На закінчення заходу ведуча побажала всім бути здоровими, красивими, розумними і щасливими. І віднині хай девізом кожної молодої людини буде:

«Хай не слабне твоя воля –

В твоїх руках майбутня доля!»

Кiлькiсть переглядiв: 231

Коментарi