Культосвітня поїздка до бібліотек Львова

2019-07-17

/Files/images/66327179_2292745684138807_8715382928789471232_n.jpg

З 9 по 10 липня 2019 року група бібліотечних працівників Чернігівщини взяли участь у культосвітній поїздці до бібліотек Львова, організованій обласним осередком Української бібліотечної асоціації на чолі з головою Інною Михайлівною Аліференко В рамках поїздки бібліотекарі відвідали кращі креативні бібліотеки міста: Першу Львівську медіатеку, URBAN бібліотеку, бібліотеку ім. Лесі Українки,Wiki бібліотеку, бібліотеку «Під єдиним дахом», котра працює , як єдиний простір для дорослих і дітей; незабутнє враження справила Львівська обласна бібліотека для юнацтва, котра розміщена в древньому приміщенні 15 століття. Відвідали також Львівську обласну наукову бібліотеку та обласну бібліотеку для дітей. В кожній бібліотеці нам розповідали про свої творчі здобутки, ділилися ідеями, показували родзинки, чим унікальна та чи інша книгозбірня. Але особливо незабутнє враження справила бібліотека Українського католицького університету «Центр ім. митрополита Андрея Шептицького».

Центр Шептицького служить ключовим місцем для реалізації просвітницької місії Українського католицького університету і є провідним публічним простором, в якому поєднуються культура, наука та освіта.

Часто буває так, що в людини виникає передчуття, що це саме те місце, що тебе сьогодні вразить. Та не часто буває так, що ці передчуття відповідають дійсності. Але зі мною сталося саме так. Коли я побачила величну сучасну будівлю, яка своїми оригінальними формами одразу нагадала великий стос книг, покладених одна на одну – рука одразу потягнулася до фотоапарата. Не знаючи, що це за споруда, якимсь шостим відчуттям зрозуміла, що це вона, бібліотека. І не помилилася. Це перша будівля за часів незалежності, яку збудували спеціально для бібліотеки. Головним фундатором будівництва Центру став канадський підприємець та меценат українського походження Джеймс Констянтин Темертей.

Ще більше враження справила споруда і всередині. У просторому холлі стоять зручні меблі, на котрих сидять люди, переважно молодь, студенти і працюють на ноутбуках, картини сучасних художників, виставкові стелажі для нових книг. Тут же розміщене кафе, де студенти і викладачі можуть випити філіжанку кави чи чаю, щось перекусити, відновити сили, щоб далі вчитися і працювати. Для зручності користування відкритим фондом на кожному з 5 поверхів знаходиться література відповідної тематики і є читальний зал. Не стандартний, який ми звикли бачити в усіх бібліотеках, сучасний, вмебльований сучасними меблями, стелажами, оснащений найновітнішою технікою. Все для зручності читача. Навіть на підвіконнях зроблені зручні м’які підвіконня-канапи, на яких також читач може зручно вмоститися і працювати.У бібліотеці Центру створена електронна пошукова система, яка працює через термінали, для самостійного пошуку необхідної книги. Є тут також і книжковий та сувенір ний магазини.

Поряд із сучасністю в центрі співіснує фонд стародруків та спеціальних колекцій — один із найвагоміших складових частин бібліотеки. Він уміщає в себе чисельну збірку стародруків з наступною тематикою: Ірмолої, Часослови, Четеї Мінеї, Афологіони, Требники, Октоїхи, Апостоли, Псалтирі, Анфологіони, Служебники Житія святих та ін. Колекція стародруків релігійної тематики є однією із найповніших збірок друкованих артефактів такого характеру в Україні.

Користуватись інноваційною бібліотекою можуть не тільки студенти і працівники Українського католицького університету, але й усі охочі. Щоб оформити читацький квиток, потрібно подати паспорт, студентський квиток або інше посвідчення особи та сплатити вартість абонементк. Яка, по нашим міркам, досить вражаюча: місячний квиток – 100 грн, семестровий – 250 грн, квиток на добу – 15 грн.

Ну, і, звичайно ж, як не висловити своє захоплення Львовом, де що ні споруда, то історія, яка вабить , притягує, зачаровує, закохує в себе з першого погляду. І як же шкода, що таких поглядів було лише два… Бо пробули ми там лише два дні! Це в місті, яким насолодитися мало буде і життя. Але я глибоко вдячна організаторам цієї захоплюючої поїздки, яка залишила позитивні емоції та незабутні враження.

Кiлькiсть переглядiв: 271

Коментарi