Зорі купальської ночі сяють крізь призму століть

2019-07-05

/Files/images/svyato_kupala_v_bblotets/IMG_1190.JPG

Свято Івана Купала — це легенди, історія і наші сподівання. З глибини віків воно прийшло до нас, свято тепла, буяючої зелені, молодості та кохання, в якому тисячоліттями сплелись релігія, прадавні міфи і кохання, язичництво і християнство. Міцно воно тримається в побуті народу і передається із року в рік, із роду і до роду.

Згадати українські народні традиції та взяти участь у купальських дійствах в читальному залі Ріпкинської районної бібліотеки зібралися різні покоління читачів від дорослих до найменших, котрі ще в майбутньому теж стануть користувачами бібліотеки, на народознавчий віночок «Зорі купальської ночі сяють крізь барви століть». Бібліотекарі підготували виставку купальських трав «Купальське диво – квітка чарівна», на якій були представлені «магічні» купальські трави та квіти, а також література про лікарські рослини, на сторінках якої можна дізнатися про магічні лікувальні властивості рослин, а також, як їх використовувати і в лікуванні, і в косметології, коли збирати і як їх зберігати та ще багато цікавого.

А далі всі поринули у мандрівку часом, щоб познайомитисьз купальськими обрядами, звичаями, традиціями та прикметами. Учасники заходу із захопленням слухали неймовірні історії та легенди, пов’язані зі святом, а також доповнювали розповідь власними знаннями.

Справжні дива творчої уяви та фантазії діти проявили під час конкурсів «Пов’яжу стрічку у віночок», «Купальська вода», «Водяник» та багато інших. Але найбільше захопленя у молоді, особливо дівчаток, визвав майстер-клас із плетіння купальських віночків, які є одвічним символом овіяного легендами свята Івана Купала. Бібліотекар читального залу Алевтина Жагловська розкрила секрети плетіння вінків, адже купальський вінок – це не просто окраса, а й оберіг, «знахар душі», бо в ньому є така чаклунська сила, що болі знімає та волосся береже. Запашні квіти, заполонили читальну залу. Дівчатка дружньо взялися до плетіння вінків. Протягом години наші красуні чаклували над своїми виробами і в них все вдалося! Радості не було меж. Далі кожна хотіла сфотографуватися на згадку у купальському віночку. Приміряли на себе віночки і найменшенькі наші учасники.

На заході звучали українські народні пісні купальського циклу та сучасні пісні про Україну.

Гарний настрій та доброзичлива атмосфера зробили свято незабутнім та яскравим.

Кiлькiсть переглядiв: 177

Коментарi