/Files/images/IMG_20180117_131842.jpg

Наприкінці січня до Ріпкинської районної бібліотеки для дорослих завітав український письменник, журналіст, заслужений працівник культури України Михась Ткач.

Це один з яскравих і самобутніх українських письменників нашого часу. Впродовж десятиліть він творив у різних жанрах: писав вірші, гумор, повісті, є в нього і казки та вірші для дітей. Проте мистецьке обдарування письменника – багато висловити, мало сказавши – найяскравіше виявилося в жанрі новели та оповідання.

Художній світ Михася Ткача багатий і різнобарвний. Його творчість пробуджує в читачів світле почуття любові до рідного краю, своєї землі, людей, котрі на ній живуть і працюють. Його герої такі всім близькі і зрозумілі. Тож зустріч з письменником стала неабиякою подією як для працівників бібліотеки, так і для її користувачів.

Михайло Михайлович поспілкувався з колективом бібліотеки та подарував свої нові книги, на яких залишив на добру згадку свій автограф.

" Моя Суличівка"

/Files/images/bloggif_593f95dd94901.gif

В затишному читальному залі районної бібліотеки для дорослих 2 червня відбулась презентація книги краєзнавчого характеру нашого земляка Миколи Івановича Зубка - людини, яка народилася і виросла в одному з мальовничих сіл нашого району - Суличівці.
Ця книга про непросту долю села у поліському куточку України. Історія його драматична, схожа на історію будь-якого українського села і водночас дечим відмінна. Це своєрідний згусток пам'яті про всіх, хто творив історію села, вклав у його розвиток свої сили, свою любов і надію на краще його майбутнє.
Це спогад автора про рідну домівку, стежини, котрими ходив маленьким, своїх друзів, односельчан.Саме з любові до рідного села й народилася ця книга.
Людина має завжди пам'ятати, звідки вона родом, де її коріння, глибоко знати історію свого народу, його мову, звичаї і традиції.
Книга М.І. Зубка "Моя Суличівка" спонукає кожного задуматися: а звідки моє коріння і чи сам я поглибив його? Такі книги дуже потрібні,щоб жила пам'ять. Бо пам'ять зобов'язує берегти село. Це святий обов'язок нинішнього і наступних поколінь, бо зникне село - зникне і пам'ять про нього і про тих, хто в ньому жив.
Колектив районної бібліотеки для дорослих щиро вдячний Миколі Івановичу за цю зустріч та подаровану до фонду книгозбірні книжку, видання якої є, безперечно значним здобутком для спільноти нашого краю. Ми впевнені, що ця зустріч залишиться в пам'яті кожного з присутніх на презентації.

Переглянути фотоматеріали презентації запрошуємо до розділу "Галерея"./Files/images/text (2).gif

З метою більш повного задоволення запитів користувачів на книгу та інформацію, розширення репертуару і екземплярності книг в Ріпкинській районній бібліотеці для дорослих створено читацьке об’єднання «Книга». Фонд цього об’єднання вже налічує близько 100 примірників нової сучасної літератури українських та зарубіжних авторів, придбаної його учасниками.

Якщо ви любите читати, запрошуємо вас приєднуватись до читацького об’єднання «Книга»! Деталі за телефоном: 2 – 12 – 74.

/Files/images/смайл.gif

/Files/images/Ми на Рівненщині.JPG


/Files/images/Поїздка до Рівного.gif

З 27 по 29 травня Чернігівським обласним відділенням УБА була організована культурно-освітня поїздка з обміну досвідом до бібліотек Рівненщини. В цій поїздці взяла участь і методист Ріпкинської РБ для дорослих.

Програма поїздки була дуже цікавою, насиченою екскурсіями до пам’ятних місць, яких на Рівненщині дуже багато. Звичайно ж, учасники поїздки ознайомились і з специфікою роботи публічно-шкільних бібліотек Рівненщини.

Особливо вражаючою було відвідання публічно-шкільної бібліотеки села Грем’яче, Острозького району, яка стала переможницею конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг на основі надання безкоштовного доступу до інтернету» за програмою «Бібліоміст».

З щирою українською гостинністю наз зустріли хлібом-сіллю діти у вишиванках, Буратіно з Мальвіною чарівним золотим ключиком відкрили двері у світ, де живуть прекрасні, розумні, добрі книги. Завідуюча бібліотекою Л.Лаптєва представила презентацію з власного досвіду роботи.

Неможливо побувати на Рівненщині і не відвідати стародавнє місто Острог, багате культурними і архітектурними пам’ятками, які відомі і в Україні, і за її межами. В Острозі ми відвідали Музей книги і друкарства, Острозький замок, Острозький Свято-Троїцький монастир, Національний університет «Острозька академія», Острозьку районну бібліотеку.

Другий день перебування на Рівнещині був присвячений ознайомленню з роботою обласних бібліотек: Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки, Рівненської обласної бібліотеки для дітей та Рівненської обласної бібліотеки для молоді.

Під час відвідування бібліотек делегати ознайомились з досвідом роботи бібліотек, переглянули презентації, що висвітлюють основні пріоритетні напрямки роботи. Також учасники поїздки відвідали Рівненський історико-краєзнавчий музей. Де дізнались багато цікавих фактів з історії краю.

Щиро вдячна Чернігівському обласному відділенню УБА за організацію такої чудової пізнавальної поїздки!

Фоторепортаж з поїзки дивіться в нашій галереї.

/Files/images/Букросинг.gif

/Files/images/Фото008.jpg

З 12.02.2014 року в Районній бібліотеці для дорослих діє куточок букросингу.

Букросинг - міжнародний рух по обміну книгами. У всьому світі діють пункти,дешанувальники читання можуть обмінюватися літературою. Девіз руху — "прочитай і передай іншому". У певних місцях ставиться поличка або стіл, на яких викладено книги для обміну. Будь-яка людина, яказацікавиться книгою, може безкоштовно взяти вподобану, і, якщо захоче, залишити замість неї свою. Основне правило - залишати лише те, що, як тобі здається, повинно зацікавити інших.

У нашому випадку мета букросингу - стимулювання інтересу до читання і книжок серед населення міста. Чітких вікових обмежень немає, і ми сподіваємося, що рух приверне до себе всіх шанувальників книг незалежно від віку.

З 12 лютого 2014 року у фойє районної бібліотеки для дорослих діє куточок букросингу. Тут ви зможете проводити обмін літературою.

А ти готовий відпустити на свободу книгу?

Більше 10 років крокує світом нове захоплення під назвою букросинг. Подорож розпочалася в Америці і дуже швидко підкорила Європу і частину Росії. В Україні рух поширюється з 2008 р. Напевно у кожного є заповітна поличка, де стоять і припадають пилом книги, начебто і хороші, але вже прочитані. І викинути шкода, і вдома вони - ні до чого. Щоб уникнути зайвого захаращення домашнього простору книгами, які ви не будете читати вдруге, але якими при цьому хочеться поділитися з усім світом, і придуманий букросинг.

Слоган руху - "відпусти книжку на волю", а саме слово bookcrossing в перекладі означає "книгообіг".У букросингу є свої різновиди, зокрема bookray - пересилання книги поштою, по ланцюжку, від одного учасника до наступного. При цьому книги часто перетинають кордони країн і континентів. На відміну від інших різновидів ,bookring'a не повертається до букросера, який її відпустив.

Куточок букросингу знаходитися в фойє Ріпкинської районної бібліотеки для дорослих (вул. Любецька, 1). Співробітник бібліотеки залишає для вас на полиці книги, будь-яка людина, яка зацікавилася книгою, може взяти вподобану і взамін, при бажанні, залишити свою.

/Files/images/Запрошуємо.gif

Кiлькiсть переглядiв: 139